top of page
Karlville Etiket Sonlandırma Makineleri
K Serisi Shrink Sleeve Mühürleme Makineleri
 ''K'' Serisi Shrink Sleeve Mühürleme Makineleri

 

En popüler ürünlerden biridir ve dünya çapında 200’den fazla kurulumu mevcuttur. Ürünün tansiyonu çözücüden, sarıcıya kontrol edilmektedir.

300 mt/dak hızla çalışır ve katlanmış halde iki ebatta hizmet verir; 300 ve 400mm. Daha dar ende (18-55mm arası) üretim için opsiyonel olarak Dar En Form Sistemi gerekmektedir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Çözüm ve sarım şaftları hızlı değişim kabiliyetine sahip, havalı şaftlardır. Karlville tarafından geliştirilmiş, sarım şaftına entegre edilmiş olan Osilasyon Sistemi, sarım sonrası bobinlerin dağılması engellenmiştir, çünkü yapıştırılma yapılmış olan bölgeler sarımda üst üste gelmemektedir (turret sarıcı sistemine eklenen ağır hizmet türü rulmanlar ile tüm turret ileri geri hareket etmektedir ve aynı işlevi sağlamaktadır).

Opsiyonel olarak sunulanlar; Kalite Kontrol Paketi, Yapışkansız Bölge Dedektörü, Çözümde Perforasyon, Ürün Eni Ölçme Sistemi ve İğne ile Solvent Uygulama Mikro Kenar Kılavuzu.

Yapışkansız Bölge Dedektörü? Solvent uygulama esnasında, uygulama yapılmamış bölgeyi tespit etmek için kullanılan bir sistemdir. Değişik versiyonları mevcuttur; yapıştırma bölgesine hava üfleyerek, solvent içine UV ışık altında aktive olan katkı maddesinin UV ışık altından geçerken aydınlanmasıyla.

Ürün Eni Ölçme Sistemi? Ürünün katlanarak yapıştırılmasından başlayarak, sarılmasından sonraki ebadının istenen ebatta olup olmadığını bir ekran üzerinde gösterir. Bu sistemin raporlama yapmasını istenirse, ek bir yazılımla bu da mümkündür.

İğne ile Solvent Uygulama Mikro Kenar Kılavuzu nedir? Bu sistemle, Shrink Sleeve malzemesi makinenin içerisinde sağa sola kayarak hareket ederse, sensörler sayesinde iğnenin, solventi aynı noktadan kenara uygulamasını sağlayan bir sistemdir. Dolayısı ile tutkal her zaman kenardan aynı uzaklıkta uygulanabilmektedir.

ÖNEMLİ NOT!!! K2’nin sonuna Turret Sarıcı eklenerek ürünün modeli “K2 RTC” adını almaktadır.

bottom of page