ELİT ETİKET'İN TERCİHİ AVRUPA'NIN LAZER KESİMDE LİDER MARKASI ''CARTES'' OLDU.

CARTES GEMINI

Elit Etiket, Ankara'da, 2016 yılından bu yana faaliyet gösteriyor, 3.000 metrekare alanda, 35 çalışanıyla kozmetik, gıda ve ilaç sektörüne kadar birçok sektöre yönelik etiket üretimi yapıyor.

Imeks Grup'un Türkiye yetkili temsilcisi olduğu ''CARTES'' Lazer kesim makinesi hakkında, kurulum sonrası, Elit Etiket firma kurucusu ve sahibi Sn. Adnan Koca düşüncelerini bizimle paylaştı.''Makine parkurumuz için baskı sonrası sonlandırma yapabileceğimiz bir dijital lazer kesim sistemi arayışındaydık, bu arayışımızı kalite ve servis anlayışı üst düzey bir makine ile neticelendirerek  “CARTES'' lazer kesim sistemi aldık. Etiket baskısını dijital baskı makinelerimizde hızlıca yapıyorduk ama aynı hızda kesim de yapmamız gerekiyordu. Baskıdan çıkan bobini lazer kesim sayesinde minimum fire ve yüksek hızda sonlandırabiliyoruz. Makinemizin lak atma ünitesi de olduğu için müşterimize yarım saat içinde bitmiş iş teslim edebilme avantajı sağladık. Portföyümüzdeki işler genellikle az tirajlı parça işler. CARTES Lazerin hızı işin karmaşıklık durumuna göre dakikada 85 metreye çıkabiliyor. Makinemizin performansından oldukça memnunum. Umarım ilerleyen süreçte yeni yatırımlarımızda yine Imeks Grup ile çözüm ortaklığımız devam eder.''

RENKSAN ETİKET'TE DİJİTAL FLEKSO DEVRİMİ BOBST MASTER M5

BOBST MASTER M5 

Türkiye’deki 8. Master M5 Flekso Baskı Makinesi, geçtiğimiz günlerde Renksan Etiket firmasının geniş üretim parkındaki yerini aldı.
Son 5 yılın en çok tercih edilen markası Bobst’un 29. flekso baskı makinesi kurulumu İstanbul’da Renksan Etiket firmasında başarı ile gerçekleşti.

2008 Yılında kurulan, ileri teknoloji ve maksimum kaliteyi hedefleyen Renksan Etiket arka arkaya yaptığı teknoloji yatırımlarıyla adından çokça söz ettiriyor. Değişik yelpazedeki adet ve türdeki etiketlerle müşterilerine hitap eden firma, flekso yatırımda tercihini Bobst’tan ve temsilcisi Imeks Grup’tan yana kullandı. Renksan Etiket firmasından Orhan Tüyyüz; flekso projelerinde çok sıkı ve ciddi bir araştırma süreci sonrası, Bobst gibi dünya çapında bir markanın yakın dönemde en çok tercih edilen ‘’MASTER M5’’ modeli ve Türkiye’deki etkili altyapı ve teknik servis hizmetine sahip mümessilliği Imeks Grup’u çözüm ortağı olarak seçerek hedefledikleri otomasyon ve dijitalizasyona bir adım daha yaklaştıklarını, ’MASTER M5’’ üzerinde yer alan her bir teknolojiyi dikkatle incelediklerini ve özellikle patentli teknolojilerinden oldukça etkilendiklerini ifade ediyor.

BOBST MASTER M5 430MM. ÇİFTSAN ETİKET AMBALAJ'A YENİ ÖDÜLLER İÇİN GELDİ.

Son yıllarda Finat ve label Word Ödüllerinde sıkça adını duyduğumuz ve başarılı etiket üretimleri ile birçok kez bu ödülllere layık görülen Çiftsan Etiket Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti.'nin de tercihi BOBST M5 MASTER 430mm.  Flekso Baskı Makinesi oldu.  Full servo ve çiller soğutuculu forse silindiri ile hassas tansiyon özelliği olan, shrink sleeve, perlize su etiketi, IML gibi baskılara uygun ve sleeve, lanime tube, yapışkanlı etiket baskısı için gerekli son teknoloji patentli özellikleri içeriğinde barındıran BOBST M5 MASTER, kısa baskı yolu sayesinde hızlı iş geçişine de imkan sağlıyor. 

BOBST MASTER M5 

WANJIE WJPS 350D YARI ROTATİF OFSET ETİKET BASKI MAKİNESİNDEN TÜRKİYE'DE ARD ARDA 2 KURULUM

İstanbul'da Şansal Etiket Matbaa ve  Aydın'da Egeket Etiket firmalarına ard arda gerçekleşen kurulumlar ile çok kısa sürede WANJIE firmasının Yarı Rotatif etiket baskı makineleri Türkiye'de hak ettiği ilginin karşılığını bulmaya başladı. Yapışkanlı etiket ve ayrıca  vargel soğutmalı üniteleri sayesinde clear ve şeffaf film malzemelerde ( ofset baskı farklılığını isteyen etiket üreticilerinin 4-5 veya 6 renk baskı üzerine flekso lak veya flekso zemin kombine etmenize olanak verebilen bu makinemiz, üzerinde yarı rotatif kesim soğuk yaldız ve serigraf özellikleri ile de çeşitlendirilebilir. Baskı alanı 350mm. x 340mm. olarak genişletilmiş olan makinemiz ile mükemmel ofset baskı kalitesine en uygun ofset baskı kalıpları ile ulaşabilirsiniz.

WANJIE WJPS 350D

QuickLabel Giris Resim.jpg

QL-300 MASAÜSTÜ RENKLİ DİJİTAL ETİKET BASKI MAK. ARD ARDA 7. KURULUMDA BAŞARIYLA TAMAMLANDI.

IMEKS GRUP Ürün portföyüne yeni katılan Endüstriyel dijitalin giriş seviyesinde, sektörde öncü ve yenilikçi markaların başında yer alan QUICKLABEL  QL-300 masaüstü dijital etiket baskı makinesi, eşsiz kompakt dizayn, uzun ömürlü üretim için sağlam konstrüksiyon, tutarlı kalite ile ilk etiketten son etikete kadar düşük maliyet ve en az fire ile rulo etiket baskısında uygun fiyatla üretim yapabilmeye imkan sağlayabilmesi sebebiyle, Etiket Üretimi yapan firmaların üretim bandında kendisine yer bulmaya başladı.

Ard arda başarıyla tamamlanan kurulumlardan sonra  7 adet QUICKLABEL  QL-300 Etiket Üretici firmaların parkurlarında üretime başladı.

QUICKLABEL QL-300

Türkiye’nin ilk BOBST M6 full servo UV flekso baskı makinesinin kurulumu DEVRİM AMBALAJ’da yapıldı.

March 06, 2019

        Devrim Ambalaj yeni BOBST M6 full servo UV flekso baskı makinesini 2018 yılının sonun da teslim aldı ve Ocak ayı için de ise kuruluşu tamamlandı.

        BOBST M6 serisi, Hertürlü Ambalaj’ın geleceğini değiştiren bir baskı makinesi. BOBST M6 modeli makinemiz in-line UV Flekso, REVO Dijital Flekso ve devrim niteliğindeki V-Flower baskı ünitesinin birleşimi ile baskıyı durdurmadan "baskı esnasın da " 1 dakika içinde yeni işe  geçiş imkanı veriyor. Bu son teknoloji özellikler, makinenin verimli kullanım süresini % 95'e varan bir orana arttırıyor. Bu donanım aynı zaman da çok kısa traj ve orta traj üretimleri yapmak için de endüstrideki en üretken ve ekonomik baskı makinesi olmasını sağlıyor . Yeni bir ambalaj işine, şimdiye kadar ki en yüksek baskı kalitesi ile 1 dakika da geçilebiliyor. Aynı zaman da nihai tüketiciler içinde , gıda maddelerinin ambalajı konusunda azami sağlık güvenliği vaad ediyor.

        

FTK AMBALAJ 2 ADET BOBST M5 FLEKSO MAKİNALARININ BAKIMI YAPILDI

5 yıldır başarılı bir şekilde çalışmakta olan ilk BOBST (eski markasıyla Gidue) M5 makinasını kullanan FTK Ambalaja IMEKS GRUP mühendisleri tarafından bakım servisi yapıldı. 2 adet BOBST M5 makinasına başarılı bir şekilde bakım yapıldı.Bobst marka 430 mm M5 model makinenin Baskı silindirleri bakımı gerçekleştirildi. Bakım esnasında aşınmalardan kaynaklı orijinal ayarlarının korunması mühendislerimizin üzerinde hassasiyetle durduğu öncelik olmuştur. Bu işlemlerle birlikte tüm ünitelerdeki rutin kontroller ve makinenin performansını korumaya yönelik işlemler uzman ellerde başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir...

YENİLER ETİKET'İN YARI ROTATİF OFSET BASKI MAKİNESİNDE TERCİHİ ''ZONTEN'' OLDU.

Tirajlı işlerinin yanı sıra daha düşük hacimli işlerini en yüksek kalitedeki ofset baskı teknolojisiyle birleştirmek isteyen firma yetkilileri tercihlerini IMEKS GRUP'un mümessili olduğu ZONTEN ZTJ-330 yarı rotatif ofset baskı makinesinden yana kullandılar.

2015 yılının sonunda kurulumu gerçekleşip Yeniler Etiket'e teslim edilen 330 mm genişliğinde,  5 ofset 2 flekso ve 1 soğuk yaldız ünitesine sahiptir.

En yeni teknoloji, soğuk yaldız baskı ünitesi, vargel soğutmalı merdaneler ve uzaktan mürekkep control sistemine (masa kumanda sistemi) sahip olan Zonten  ZTJ-330 baskıda en mükemmel sonucu hedeflemektedir.

İZMİR DOĞUŞ ETİKET'E BOBST M5 ETİKET VE AMBALAJ BASKI MAKİNESİ KURULDU

September 14, 2015

BOBST’un yeni teknoloji ile donatılmış M5 model makinasının sahibi İzmir’den başarılı etiket üreticisi DOĞUŞ ETİKET oldu. 1993 yılında kurulan İzmir merkezli firma; 2006’da ortaklık yapısında değişikliğe giderek, 2011 yılında, büyüme yolunda önemli bir adım daha atmış ve sektörün modern ihtiyaçlarına uygun olarak inşa ettirdiği yeni tesislerine taşınmıştır. 4000 m2 kapalı alana sahip modern tesislerinde her türlü etiket üretimi yapmaktadır. Yeni BOBST M5 makine yatırımını 10 Renkli Print Tutor ve Print Tutor plus kamera sistemli; BOBST’a özel yarı rotasyonlu kesim ve kartopu özel çapak toplama sistemli; korona,web temizleyici, yapışkana baskı gibi tüm opsiyonlarıyla donanımlı 430mm enindeki makinasını üretime sokmuş bulunmaktadır.

IMEKS GRUP PRINTEK 2015 FUARINDAYDI

Etiket ve Ambalaj Sektörünün Türkiyedeki en önemli etkinliklerinden biri olan Avrasya Ambalaj Fuarını geride bıraktık. Imeks Grup olarak bizde Printpack özel bölümünde yer alan firmamızın standında mümessili olduğumuz firmaların en yeni teknoloji makinelerini sizlere sergileme fırsatı bulduk.

Please reload

İletişim

Bilgilerimiz

Tel. +90 212 801 87 88

Fax. +90 212 803 40 80

Cep. +90 532 708 58 58

E-mail. info@imeks.com

Adres. Papirus Plaza - Merkez Mahallesi, Ayazma Cd. No:37,  Kat:5 No:100 34406

Kağıthane / İSTANBUL

Bizi

Takip Edin

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi

Whatsapp ve Telefon

İletişim

+90 532 708 58 58

Bize

Yazın